BAŞARI HİKAYESİ

Arcadium

Ankara’nın gözde semtlerinden Çayyolu’nda yerel bir alışveriş merkezi olan Arcadium AVM için Aralık 2016’dan beri sosyal medya yönetimi ve blog hizmeti sunuyoruz. Buna göre ilk olarak Arcadium AVM’nin sosyal mecralardaki mevcut hedef kitlesine uygun bir strateji belirlendi.

Facebook, Instagram, Twitter, YouTube ortamlarında @arcadiumavm kullanıcı adıyla yer alan firma, bugüne kadar yapılan çalışmalarla takipçi sayısında ve erişim grafiklerinde büyük artış yaşamış oldu.

Arcadium AVM’nin Facebook’taki takipçi sayısında %86’lık bir artış gözlemlenirken Instagram’daki takipçi sayısı ise 7 katına çıktı.

Yapılan operasyonlar sonrasında Arcadium AVM, sosyal medya platformlarında aylık ortalama 800.000 kişiye erişim sağlayabilir hale geldi.

%172

2 yıllık içerisindeki ciro artışı

%150

2 yıllık organik trafik
artışı.

Verilen Hizmetler

SEO
Sosyal Medya

Künye

  • Marka Yöneticisi:
  • Dijital Pazarlama Stratejist:
  • Digital Ads:
  • SEO:
  • Website Geliştirme:
  • Simay Akkurt
  • Alaattin Emre ElbeyoğluEmre Elbeyoğlu
  • Şerife AytekinŞerife Aytekin
  • Tuğçe GörTuğçe Gör
  • Barış OnayBarış Onay

“Sosyal medya trendlerini takip eden ajansımız sayesinde müşterilerimizin gündemini yakalayabiliyor ve onların ilgisini çekecek projelere imza atıyoruz.”

Emre Altan
CEO

4 yılda %650 organik trafik artışı.

“Life-style” içerikler ön planda tutularak oluşturulan konsept görsellere ve marka tanıtım içeriklerine yer verildi. “Hayatın İçinden”, ” Arcadium Keşif” ve “Arcadium Detay” adı verilen konseptler, en başarılı olanlara örnek olarak verilebilir.

Erişim ve etkileşimi artırmak amacıyla “Arcadium Haftanın Hediyesi” başlığında Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden “Anında Kazan” yarışmaları düzenlendi. Takipçiler tarafından büyük ilgi gören “Anında Kazan” yarışmaları farklı başlıklarla devam ettirildi.

Arcadium Blog

Web sitesi içerisinde “Life-style” içerik stratejisine uygun olarak bir blog sayfası oluşturuldu. Ayda 4 içeriğin yayınlandığı blog, halihazırda ortalama 5.000 kişi tarafından ziyaret ediliyor. Diğer yandan bir içeriğin ortalama 2000 okunma sayısına sahip olduğunu da söylemek mümkün.

Anneler Günü Kampanyası

Mayıs 2016’da Anneler Günü için dijital platformda başlayan projemiz, AVM içerisinde gerçekleştirilen etkinlikler ile devam ettirildi. “Anında Kazan” yarışmalarına alışkın olan takipçilere de Facebook üzerinden“Sürpriz Hediye” başlığı altında Paylaş-Kazan yarışması düzenlendi.

“Bir sinema salonu senin olsa Anneler Günü’nü kutlamak için ona neler söylerdin?”

Takipçiler arasından seçilen 10 kişiden, anneleri için kısa bir video hazırlamaları istendi. Kendilerine sinema bileti hediye edildiğini öğrenen anneler ise Arcadium Sinemaları’nda aynı seansta buluştular. Sinema perdesinde bir anda çocuklarının Anneler Günü videoları ile karşılaşan annelerin gülen gözleri ve şaşkınlıkları görülmeye değerdi.

Sinema salonunda bulunan gizli kamera görüntüleri ve Facebook canlı yayını ile desteklenen proje, takipçiler tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Video; YouTube, Instagram ve Facebook üzerinden toplam 800.000 izlenme oranına ulaştı.

Arcadium Güzellik Günleri Vlog Projesi

Ağustos 2017’de ünlü makyaj Vlogger’ı @ojemrujumrimelim ile birlikte “200 TL ile Makyaj Çantası Oluşturma” başlığı altında bir video içerik hazırlandı. Video, müşterileriyle Arcadium AVM içerisinde buluşan kozmetik markaları ile birlikte hayata geçirildi. Projeye paralel olarak “Arcadium Güzellik Günleri” etkinliği düzenlendi ve ünlü vlogger’lar ile birlikte keyifli bir söyleşi gerçekleştirildi.

Diğer başarı hikayelerimiz.

Liva Pastacılık

Dijital pazarlama danışmanlığı, arama motoru optimizasyonu ve reklam hizmeti verdiğimiz e-ticaret markamız.

%5.79

E-Ticaret ciro dönüşüm oranı

+4.500

'den fazla aylık sipariş adeti

Başarı hikayesine git

TCDD Taşımacılık

Website UI/UX tasarım, yazılım geliştirme ve arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmeti verdiğimiz markamız.

+%24

Dönüşüm oranı artışı.

+%125

Organik trafik artışı.

Başarı hikayesine git

Websiteniz için
ücretsiz rapor sunalım.

Müşterilerinizle buluştuğunuz ve ilk izlenimde etkili olan websitenizin performansını analiz edelim ve sonuçları size rapor edelim.

alt text
X

Formu doldurun.

Bilgi almak için bilgilerinizi formdaki alanlara girin, en kısa sürede size dönüş yapalım.

alt text